Veli Kavlak: Avusturya, Türkiye karşısında favori

Beşiktaş’ın eski futbolcusu Veli Kavlak, EURO 2024’teki Avusturya-Türkiye eşleşmesini değerlendirdi. Viyana doğumlu olan uzun yıllar Avusturya Milli Takımı’nda da forma giyen Kavlak, 2011-2018 arasında Kara Kartal’da top koşturmuş, iki yıl önce de emekliye ayrılmıştı

‘Avusturya favori, daha ileri gidebilir’

Avusturya basınına konuşan eski futbolcu, Türkiye karşısında Avusturya’yı favori gördüğünü belirterek “Avusturya’yı bir adım önde görüyorum. Fransa ve Hollanda karşısında grup birincisi olduğunuzda bu çok açık. Avusturya’nın Avrupa Şampiyonası’nda yapabileceği hala çok şey var, çok daha ileri gidebilir” dedi.

‘Baskı büyük, aslında iyi iş çıkardılar’

Türk futbolcuların üzerinde baskı olduğunu savunan Veli Kavlak “Üzerlerindeki baskı göz önüne alındığında Türk futbolcular aslında iyi iş çıkardı. Orada medya baskısı çok büyük. Eleştiriler çok oluyor, herkesin söyleyecek bir şeyi var. Televizyonda pozisyonlar her kanalda on kez inceleniyor, sorgulanıyor. Gerçekten kolay değil. Bunu daha önceden benim Beşiktaş zamanımdan hatırlıyorum.”

‘Çalhanoğlu’nun yokluğu önemli eksiklik’

Avusturya maçında Hakan Çalhanoğlu ve Samet Akaydın’ın cezalı olmalarını da yorumlayan eski futbolcu şunları söyledi: “Savunmada bunu telafi edebilirler, orada yeterince iyi oyuncuları var. Ancak Hakan Çalhanoğlu’nun tecrübesi önemli bir eksiklik. Inter’le şampiyonluk kazandı ve hali hazırda birçok uluslararası maça çıktı. Onun cezalı olması Türkiye açısından üzücü”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x