Ankara’da Mansur Yavaş-İYİ Parti kavgası büyüyor… Nerede 47 bin 970 konut

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala Ankara’da yarış kızışıyor… İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım’ın mevcut başkan Mansur Yavaş’a muhalefeti devam ediyor. Yıldırım, sosyal medya platformu X’ten yaptığı paylaşımda Mansur Yavaş’ın geçen sene 18 Nisan’da tanıtımını yaptığı, toplamda 47 bin 970 konuttan oluşan 7 projesini hatırlattı:

“Mansur Yavaş bir yıl önce temel atma töreni düzenlediği 47 bin 970 konutu unuttu! Yavaş’ın 2024 seçim vaatleri arasında bu konutlara ilişkin tek bir cümle yok. Temel atma töreninden bu yana 11 ay geçti, o günden bu güne çakılmış bir çivi de yok. 47 bin 970 konuta ne oldu Mansur Yavaş? Bu da mı yalan oldu!”

KORUMA İSTEDİ

Geçtiğimiz günlerde, Odatv’nin gündeme getirdiği haberde Cengiz Topel Yıldırım, Mansur Yavaş hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Valiliğinden koruma talebinde bulundu.

İYİ Parti’nin Ankara Valiliğine gönderdiği yazıda, “İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Cengiz Topel Yıldırım için gerekli koruma tedbirlerini alınması hususunda gereğini arz ederim” ifadeleri yer aldı.

Ankara’da ihale tartışması… Hangi siyasetçi koruma istediGüncel

CENGİZ TOPEL YILDIRIM NE DEDİ

Canlı yayında Mansur Yavaş hakkında iddialarda bulunan Yıldırım, “5 milyar 928 milyon bir para belediye kasasında olması gerekirken yok’ soruyoruz bu para nerede?” sorusunu yöneltti. Cengiz Topel Yıldırım, “Belediye, 5 yılda ‘6 milyar 937 Milyon TL’ zarara girdi. Belediye 308 milyar kaynağın sadece yüzde 3,27’sini sosyal yardımlara harcamış.” dedi.

MANSUR YAVAŞ: NAMUSLU İSE SAVCILIĞA GİTSİN

Cengiz Topel Yıldırım’ın iddialarına ise Mansur Yavaş sert bir şekilde yanıt verdi. Mansur Yavaş, “Geldi benden Mamak Belediye Başkanlığı’nı istedi, biz de vermeyince oralarda Yavaş’ı karalıyor. Madem Yavaş yanlış bir insan neden bizimle çalışma istedi? ‘Mamak’tan belediye başkanı olamazsın’ dedik, gitti. Lafı ortaya alıp kara almak için böyle konuşmak olmaz. Namuslu bir insansa gidip evrağı savcılığa verecek. Durmuş, durmuş bunu seçime giderken mi öğrenmiş?” dedi.

İYİ PARTİ’DE CENGİZ TOPEL İSTİFALARI

Öte yandan, İYİ Parti’de bugün çoğunluğunu ilçe başkanlarının oluşturduğu 21 kişilik grup, bir açıklama yayınladı. Açıklamada İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Cengiz Topel Yıldırım’ın mevcut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik sözlerine tepki gösterildi.

İYİ Parti Gençlik Kolları’nda yer aldığını belirten 21 genç, partiyle alakası olmadığını dile getirdikleri Cengiz Topel Yıldırım’ın AKP dönemine ilişkin hiçbir açıklama yapmadığını hatırlatarak sadece Mansur Yavaş’ı hedef aldığını paylaştılar. Açıklama yayınlayan 21 üye, “Cumhurbaşkanı adaylığına layık gördüğü gibi çalışmasına kefil olduğu sayın Mansur Yavaş aleyhinde nezaketsiz ifadelerle karalama kampanyası yürütmektedir. Nihayetinde bu kampanya yeni bir istifa dalgası yaratmıştır.” sözleriyle istifa ettiğini duyurdu.

‘Son seçimim’ çıkışına iki formül: MHP’nin Erdoğan planıGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x